Votter M Hestra Alta Mitt 8 020 Votter M Hestra Alta Mitt 8 020 Votter M Hestra Alta Mitt 8 020 Votter M Hestra Alta Mitt 8 020

Hestra Alta Mitt 8 020

Votter M

Varenr.: 129877
Hestra Alta Mitt er et par lette og varme votter sydd i en herlig, luftig ullfleece, kombinert med resirkulert polyamid og polyester for ekstra styrke. Modellen har kortere mansjett og en justerbar snor rundt håndleddet. Fôr i myk, børstet polyesterfleece og Primaloft Gold-isolasjon for en varm, dunaktig følelse. En koselig hverdagsvott for vinterturer og kaffedrikking utendørs.
Størrelseprodukt
6
7
8
9
949,-
-+
10 på lager.
20+ på fjernlager. Tilbake på vårt lager om 2–3 dager.

Visste du at:

Hestra Alta Mitt:
Ytterstoff: Ullfleece av 63 % ull, 24 % resirkulert polyamid og 13 % resirkulert polyester
Isolasjon: Primaloft Gold av 100 % polyester. Dunlignende
Fôr: Fastsydd fleecefôr av 100 % polyester
Produsert i Shanghai, Kina

Farge
Hvit
Beskrivelse
  • Varm teddyfleecevott.
  • Varmende, syntetisk Primaloft Gold-isolasjon gir en dunlignende følelse.
  • Varmende fôr av børstet fleece.
  • Elastisk snøring rundt håndleddet.
  • Halvhøy mansjett med elastisk polyamidkant.
  • Kan vaskes i maskin.

Varme 5/8

Vanntett Nei

Voksen

Størrelse: 2XS XS S M L XL 2XL 3XL 4XL
Numerisk: 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Håndomkrets: 127 mm 152 mm 178 mm 203 mm 229 mm 254 mm 279 mm 309 mm 330 mm

Størrelsessystemet for hansker (og votter) ble utviklet for flere hundre år siden i Frankrike. Tusenvis av hender ble målt, og de fant ut at om du måler omkretsen av håndflaten, er håndens andre mål ofte proporsjonale med den. Derfor kan du måle omkretsen av hånden din med et målebånd. Hvis du ikke har et målebånd, kan du bruke et tau som du deretter måler med en linjal. Om du er midt i mellom to størrelser anbefaler vi at du velger en større størrelse. I hvertfall på friluftshansker, for der bør det være litt plass til luft mellom hånd og hanske, slik at hansken blir varmere. En hanske som er for stram vil ofte oppleves kaldere.

Lei av å fryse på fingrene? Her får du fordelene og ulempene med hansker, votter og vindvotter – samt to tips som kan hindre at du fryser.

Dette må du vite om hansker og votter

Lei av å fryse på fingrene? Her får du fordelene og ulempene med hansker, votter og vindvotter – samt to tips som kan hindre at du fryser.

Se mer fra kategorien:

 

 

 

42083