Speiderhåndboka KM Speiderhåndboka Speiderhåndboka KM Speiderhåndboka Speiderhåndboka KM Speiderhåndboka Speiderhåndboka KM Speiderhåndboka Speiderhåndboka KM Speiderhåndboka

KM Speiderhåndboka

Speiderhåndboka

Varenr.: 135952

KFUK-KFUM-speidernes Speiderhåndboka inneholder alt du trenger å vite som speider. Her kan du lese om hvordan du lager god turmat, hvordan du farger garn med ville planter, hvordan du lager eget kart, hva slags utstyr du trenger på overnattingsturer og hva som skal til for holde varmen en kald vinternatt. Har du noen gang prøvd å lage iglo eller snøhule? I boka får du oppskriften. Klassisk speiderkunnskap om bål, kart og kompass, tau og knuter, leirbål, kristen tro og speiding ute i verden finner du også. Du og patruljen kan lese om hva dere bør gjøre for å unngå uhell på tur. Men boka gir også tips til hva dere bør gjøre hvis uhellet først er ute. Dermed er dere beredt dersom dere går dere vill i fjellet, kantrer med kano eller er ute i båt på sjøen og trenger hjelp. Kort sagt: Denne boka gjør deg alltid beredt!

399,-
-+
100+ på lager.

Visste du at:

Speiderhåndboka:
Forlag: Norges KFUK-KFUM-speidere
Forfatter: Kari Apeland, Helene Moe Slinning, Odd Vinje, Margunn Lindaas Øygarden og Atle Aas
Utgitt: 2020
Utgave: 3. utgave
Språk: Norsk bokmål
ISBN: 9788292643235
Innbinding: Innbundet
Sider: 496 sider
Vekt: 992 gram
Mål: 175 x 225 x 27 mm

Beskrivelse

 

Dette anbefaler vi 👍🏿

Det betyr at vi kjenner dette produktet godt og står innefor kvaliteten. Det er kanskje ikke det rimeligste i hylla, men det tåler speiderbruk og varer lenge. Bare bra greier, rett og slett. Se alt vi Anbefaler. Sjekk også ut våre Toppmodeller og Godt nok produkter.

Passer til den grønne speiderskjorta 💚

Denne passer til den grønne speiderskjorten til KFUK-KFUM-speiderne. Det er to speiderforbund i Norge. Det andre forbundet bruker grå speiderskjorter og heter Norges speiderforbund.

KFUK-KFUM-speiderne er en av Norges største kristne barne- og ungdomsorganisasjoner med 250 grupper over hele landet. 

Om å være alltid beredt

0

I speideren lover vi å være Alltid beredt. Beredt til å takle små og store utfordringer som kommer. Det krever prøving og feiling, gode vennskap og noen skrubbsår. Og så er det lettere å være beredt med litt riktig utstyr. Som en god hodelykt med ekstra batteri, et stormkjøkken med ekstra gass, et førstehjelpsett, noen stearinlys og fyrstikker som ikke blir våte. Dette er nyttige gaveidéer som vi bruker på speidertur, og som alle burde ha hjemme i beredskapslageret. Vær beredt!

Se mer fra kategorien: