Pulkdrag til dekktrening Fjellpulken Taudrag Pulkdrag til dekktrening Fjellpulken Taudrag Pulkdrag til dekktrening Fjellpulken Taudrag Pulkdrag til dekktrening Fjellpulken Taudrag Pulkdrag til dekktrening Fjellpulken Taudrag Pulkdrag til dekktrening Fjellpulken Taudrag

Fjellpulken Taudrag

Pulkdrag til dekktrening

Varenr.: 114734
Fjellpulken Taudrag er et solid og funksjonelt taudrag for bruk med pulk eller til dekktrening. Taudraget festes på begge sider av trekkselen eller tursekken og har mulighet for ett- eller to-punkts feste i andre enden. Dekktrening er skånsomt for rygg og knær, men samtidig en svært effektiv trening for styrke og utholdenhet. Pakken inneholder solid tau med sikrede knuter, strikkavlastning, karabinkroker for enkel påkobling og øyekrok med skiver til montering på bildekk.
648,-
-+
5 på lager.

Visste du at:

Fjellpulken Taudrag:
Mål: 270 cm (pluss vandring i strikken)
Leveres uten bildekk.

Beskrivelse

Taudrag på pulk

Taudrag er en enkel men solid dragløsning for bruk til pulk. Den gir fleksibilitet ved at du kan begeve deg fem og tilbake til pulken uten å måtte koble noe fra. Begrensningen ligger i at det ved nedkjøring må passes bedre på slik at ikke pulken kommer på deg bakfra. Kjør da gjerne med pulke foran deg. Ved bruk med pulk kan man ha ett festepunkt i front på et tau eller bruke utvendige D-ringer på begge sider i front av pulkskroget som finnes på Fjellpulkens ekspedisjonsmodeller. Taudraget kan med de store karabinkrokene brukes til alle pulker der taudrag er ønskelig.

I over 50 år har folk hatt tillit til Fjellpulkens produkter, tatt oss med på småturer og store eventyr. Med Fjellpulken på tur får du friheten til å ta med deg alt du trenger på små og store ekspedisjoner.

Klær og utstyr til en god skitur

Om Trening

0

Hæ, trening? Noe av det vi selger, fnyser andre av. Slik som utstyr til egentrening. Trening hører liksom ikke hjemme i speideren. Er ikke det rart? For i speideren har vi speiderprogram og speidermerker for tanker, holdninger og det aller meste. Og kanskje minst for fysisk trening. Men skal du på tur er det jo viktig med gode forberedelser, slik at du unngår skader og ulykker? Det gjelder ikke bare utstyr og klær, det gjelder kropp og sjel også. Kom deg ut (eller inn) og hold fart på kroppen! Gjør det du har lyst til og det som virker for deg! Vi dømmer ikke.

Se mer fra kategorien: