Aclima Warmwool Hoodsweater er en av Aclimas mest populære hettegensere. Med Aclimas funksjonelle hette kan du velge mellom høy hals eller dekke til hele hodet med den integrerte balaklavaen. Ved å bruke tommelhullet ved håndleddet holder du genseren på plass og unngår en glippe som slipper til kald luft. Du kan varme hendene i en gjennomgående lomme på magen. Den har en smal passform og egner seg godt som baselayer på kalde dager, med ribbestrikkede felter i siden for bedre komfort og bevegelse.
Vi lover etter beste evne å sende varene raskt, svare godt på spørsmål og gi overskuddet til mer speiding i Norge. Også har vi gratis frakt over kr 1000.
Legg til 1 000,- for å få gratis frakt
Visste du at siden Norges speiderforbund eier Speider-sport, går alt overskuddet til mer speiding i Norge?
Aclima Warmwool Hoodsweater Kid:Materiale: 100 % merinoull / Fin helårsull i 20,5 mikron (200 g/m²)
Aclima AS har vært i familien Johansens eie siden 1939. I tre generasjoner har de vært en viktig og kompetent norsk tekstilprodusent. Aclima holder til på Krøderen i Buskerud like ved Norefjell. Dette er et fantastisk område for produktutvikling, og for å teste produktene både sommer som vinter. Tre generasjoner med erfaringen og kunnskapen er uvurderlig i deres jobb med å holde folk tørre og varme.
Alle mål i centimeter.
Aclima Warmwool er Aclimas mest populære serie. Dette er det tradisjonelle undertøyet laget av Total Easy Care (TEC)-behandlet merinoull, noe som gjør plaggene ekstra myke. Plaggene isolerer meget godt selv om du skulle bli fuktig. Holder godt på varmen under aktiviteter som alpint, friluftsliv, padling, klatring og lignende.